Portal dla mechaników samochodowych i sprzedawców części
Profi

Konfiguratory olejowe Hurtownie Katalogi części Programy warsztatowe
Nasz Katalog

WERSJE DRUKOWANE:
DOSTĘPNE W HURTOWNIACH.
ONLINE: KLIKNIJ PONIŻEJ.
Reklama
Stukanie tylnej belki w Mondeo
11.08.2014
Większość egzemplarzy Mondeo z lat 2000-2007 wymaga...
Wesołe zegary Laguny II
10.07.2014
Żyją swoim życiem
Po śladach do uszczelki
14.05.2014
Czarno na białym, a raczej zielono na szarym,
czyli...
Klasa A ze strzałą?
28.03.2014
Co się stało tej A klasie?
Reklama
LPG w Rapidzie
03.08.2013
Czeski film z montażu
BRC LPdi
18.06.2013
BRC dołącza do producentów systemów bezpośredniego...
LPdi do Kia i BMW
13.06.2013
Nowe propozycje Vialle
Jesteś tutaj: Start » Strefa Kierowcy » Warsztat » Części
FILTRON: nowe logo, nowe opakowania!
Oceń

Tagi: Filtron, nowe logo


Począwszy od października 2013 roku, po raz pierwszy w 30 letniej historii FILTRON zmienia swoje logo, jednocześnie prezentując nowe strategie rynkowe.

O genezie tych zmian opowiada Vice Prezes WIX-FILTRON, Tomasz Grabias
- Zmiany, które są najbardziej widoczne – jak choćby logo, opakowania czy sposób w jaki reklamujemy nasze filtry, są ukoronowaniem niezwykle udanych dla nas ostatnich lat i odważnym, ale odpowiedzialnym krokiem w przyszłość.

Na przestrzeni ostatniej dekady, przez którą obowiązywały zmieniane właśnie standardy, zmieniło się niemal wszystko. Czasy, samochody którymi jeździmy, nasze wymagania i potrzeby. Wreszcie – zmieniły się także nasze filtry, a wraz z nimi zmieniała się cała nasza marka. Na lepsze oczywiście.
Ktoś, kto zaniedbuje swój rozwój, może bardzo łatwo i szybko stać się bezużyteczny w świecie zmieniającym się z zawrotną prędkością.  My dbamy i o rozwój produktów i o sposób w jaki o nich mówimy.

Najbliższe plany Filtrona
- Już dziś, jeśli spojrzymy tylko na rynek niezależny części zamiennych, FILTRON jest czwartą największą firmą filtracyjną w Europie, dostarcza rocznie na rynek około 70 milionów filtrów.
W ciągu 5 najbliższych lat chcemy przekroczyć magiczną barierę 100 milionów filtrów rocznie, co pozwoliłoby nam zająć 2 pozycję na liście największych europejskich firm filtracyjnych. To nasz cel.

Nowe rynki, nowi klienci?
- Choć sprzedajemy swoje wyroby na całym świecie i do wszystkich krajów Europy, na każdym rynku możemy się jeszcze rozwinąć. Filtron jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży części zamiennych i eksploatacyjnych. W badaniach, które przeprowadziliśmy w Polsce niemal 100% badanych osób zna nasze wyroby! Można powiedzieć, że wraz z tysiącami specjalistów jesteśmy na rynku „starymi, dobrymi znajomymi”. Chcemy jednak wysłać do nich sygnał: Poznajmy się na nowo!
Podczas setek spotkań z mechanikami, właścicielami warsztatów, sklepów, hurtowni motoryzacyjnych na bieżąco informujemy o zmianach które zaszły i zachodzą wewnątrz naszej firmy. Nasi rozmówcy są w szoku, gdy dowiadują się, że jesteśmy tak wielką firmą i tak uznanym graczem na rynku nie tylko krajowym, ale i europejskim, jakie technologie posiadamy.
 
- Zmiany służą podkreśleniu tego wszystkiego, co zaszło i zachodzi wewnątrz firmy.
Nowe logo i opakowania maja podkreślać, że obecnie każdy filtr FILTRON jest tak samo dobry jak oryginalny, a my jesteśmy ważnym producentem na pierwszy montaż, jedną z największych firm filtrowych w Europie!

Filtron The Original
- Nasze filtry są montowane jako oryginalne wyposażenie w najlepszych samochodach świata. Dostarczamy filtry na pierwszy montaż do ponad 100 pojazdów, do wszystkich najbardziej znaczących producentów aut., Co więcej, te same najwyższej jakości filtry dostarczamy do sklepów i warsztatów, aby każdy kierowca miał do nich dostęp. Jak wspomniałem, każdego roku według najnowocześniejszych standardów produkujemy ponad 70 milionów filtrów. W swojej ofercie posiadamy ponad 2200 produktów, dostępnych dla kierowców w 80 krajach świata. Niezależnie od tego, czy jeździsz najnowszym autem osobowym, czy ciężarówką, mamy filtr dla Ciebie. Oczywiście w jakości OE. I jeszcze jeden drobny szczegół, który nas wyróżnia: troska o detale. To właśnie takie szczegóły jak doskonale splisowana bibuła czy znakomite uszczelnienie filtra sprawiają, że Filtron jest nie do podrobienia, po prostu „the original”.


Nowe opakowania FILTRON: Zachowane różne kolory pudełek, zwiększona gramatura zapewniająca lepszą ochronę, nowoczesny kod QR zapewniający  szybki dostęp do informacji o filtrze (charakterystyka, wymiary, zastosowanie),  dobrze widoczny główny indeks i rozszerzony program instrukcji montażu

Co jeszcze poza zmianą wyglądu i wizerunku?
+ Dziesiątki zmian, drobnych i tych całkiem dużych: od zmian w serwisie internetowym (premiera nowego w październiku), które sprawią, że całość będzie bardziej intuicyjna i przyjazna użytkownikowi (np. multiwyszukiwarka zamienników), przez premierę katalogu na urządzenia mobilne i rozszerzenie programu instrukcji montażu, aż po wdrożenie systemu monitoringu filtrów oryginalnych, tak by stale podążać za zmianami rekomendowanymi przez producentów aut.

Logiczny sposób opisywania swoich produktów przez FILTRON sprawia, że wielu klientów zna numerację wyrobów na pamięć, nazewnictwo FILTRON stało się standardem.  Bardzo nas to cieszy i było inspiracją przy tworzeniu nowych opakowań – główny indeks jeszcze lepiej  widoczny!
Z tego samego powodu utrzymaliśmy kolory opakowań odpowiadające różnym produktom, co ułatwi a klientom natychmiastową selekcję prawidłowego filtra. Jest to nie tylko bardzo wygodne, ale i oszczędza czas.

mat. Filtron
Komentarze
2013-10-09 11:21 przez: bart
odważny, ale w dobrą stronę ruch. Produkty też niczego sobie.


autobeztajemnic.pl
Kultowe narzędzia cz.3
14.08.2014
USAG - włoska tradycja pod skrzydłami Stanley-a
Kultowe narzędzia cz. 2
13.06.2014
Sap-on: w USA to firma znana mechanikom prawie tak dobrze...
Kultowe narzędzia cz. 1
23.05.2014
Knipex - firma, która odkryła szczypce
Gorące nowości Nissens
14.08.2014
Oferta Nissens do najnowszych modeli - zdziwisz się jakich!
Rozrząd z niespodzianką!
04.07.2014
Czasem może wydawać ci się, że silnik ma łańcuch, ale pod...
Wymiana turbosprężarki 1.6 HDi
20.06.2014
Rewelacyjny film instruktażowy firmy Garrett. Czy w...
Eneos trafił do Polski
21.03.2014
W Japonii Eneos to olejowa marka numer 1.
W Polsce -...
Olej w przezroczystym aucie!
19.03.2014
W nowej kampanii reklamowej Shell...
Zainwestuj w stację do wymiany płynu!
04.02.2014
TRW ogłosiło promocje na stacje do wymiany płynu...
Wymieniasz akumulator w aucie ze start stop? Uważaj!
29.10.2013
Czy wiesz, że w wybranych samochodach z...
Czy chip niszczy DKZ?
17.06.2014
LuK ostrzega: amatorski chiptuning obniża żywotność...
Dupa ćwiara i nie tylko
22.05.2014
Jak się ma polskie słowo kluczowe
"Dupa ćwiara" do...
X